Alışveriş Sepeti
Bize Ulaşın
WhatsApp : 0553 750 05 51

Şartlar & Koşullar

MADDE  – 1 KONU

İŞBU SÖZLEŞMENİN KONUSU, SATICI'NIN, ALICI'YA SATIŞINI YAPTIĞI, AŞAĞIDA NİTELİKLERİ VE SATIŞ FİYATI BELİRTİLEN ÜRÜNÜN SATIŞI VE TESLİMİ İLE İLGİLİ OLARAK 4077 SAYILI TÜKETİCİLERİN KORUNMASI HAKKINDAKİ KANUN, MESAFELİ SÖZLEŞMELERE DAİR YÖNETMELİK VE İLGİLİ DİĞER YASAL HÜKÜMLER UYARINCA TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN BELİRLENMESİDİR.
 

MADDE  – 2 SÖZLEŞME’NİN KURULMASI

 

2.1  ALICI SÖZLEŞME’Yİ OKUDUĞUNU, ANLADIĞINI, HAKLARININ VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN BİLİNCİNDE OLDUĞUNU KABUL EDER.

 

2.2  SATICI VE ALICI, SÖZLEŞME İLE KARARLAŞTIRILAN EDİMLER ARASINDA HİÇBİR ORANSIZLIK BULUNMADIĞINI VE KARŞILIKLI EDİMLERİN İŞİN NİTELİĞİNE UYGUN OLDUĞUNU, SÖZLEŞME KONUSUNA GİREN İŞLEMLER KAPSAMINDA HERHANGİ BİR TECRÜBESİZLİKLERİNİN BULUNMADIĞINI KABUL EDERLER.

 

2.3  ALICI, SÖZLEŞME KAPSAMINDA YER ALAN İŞLEMLERİN KENDİ MENFAATİNE UYGUN OLDUĞU KONUSUNDA TAM BİR KANAATE VARDIĞINI VE TÜM ŞARTLARA KENDİ ÖZGÜR İRADESİ İLE, HİÇBİR GÜÇLÜK VEYA SIKINTI İÇİNDE OLMADAN, DÜŞÜNEREK, İSTEYEREK VE BİLEREK UYACAĞINI KABUL EDER.

 

2.4  SATICI VE ALICI, SÖZLEŞMENİN HÜKÜMLERİNİN HAKSIZ ŞART SAYILABİLECEK BİR ÖZELLİK TAŞIMADIĞINI, MENFAATLER DENGESİ BAKIMINDAN BİR HAKSIZLIK OLMADIĞINI KABUL EDER.   

 

2.5  İŞBU SÖZLEŞME, EKLERİ VE WWW.GECEDOLABİ.NET ÜZERİNDEN YAPILAN İŞLEMLER KAPSAMINDA TEDARİK EDİLEN BİLGİLER VE ELEKTRONİK VASITALARLA ONAYLANAN KONULAR KAMPANYALI SATIŞLARA İLİŞKİN UYGULAMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK’İN 6. MADDESİ’NİN GEREKLİLİKLERİNE KARŞILIK GELMEKTEDİR.

 

2.6  İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ TÜKETİCİ SÖZLEŞMELERİNDEKİ HAKSIZ ŞARTLAR HAKKINDA YÖNETMELİK HÜKÜMLERİ UYARINCA HERHANGİ BİR HAKSIZ ŞART İÇERMEMEKTEDİR. HÜKÜMLER DÜRÜSTLÜK VE İYİNİYET KURALINA AYKIRILIK TEŞKİL ETMEMEKTE OLUP TÜKETİCİNİN KORUNMASI MEVZUATINA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.   

 

2.7  İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ 6098 SAYILI YENİ BORÇLAR KANUNU HÜKÜMLERİ DE DİKKATE ALINARAK HAZIRLANMIŞTIR.  YENİ BORÇLAR KANUNU’NUN 21. MADDESİNDE ÖNGÖRÜLEN BAĞLAYICILIK VE İÇERİK DENETİMİ ALICI TARAFINDAN YAPILMIŞTIR. İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNDEN HİÇBİRİ İŞBU SÖZLEŞME’NİN NİTELİĞİNE VE İŞİN ÖZELLİĞİNE YABANCI (ŞAŞIRTICI ŞARTLAR) NİTELİK TAŞIMAZ.  İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ AÇIK VE ANLAŞILIR BİR ŞEKİLDE YAZILMIŞ OLUP BİRDEN ÇOK ANLAMI İFADE ETMEMEKTEDİR.

 

 

 

 

MADDE  – 3 SATICI BİLGİLER

 

UNVANI:

GECEDOLABİ.NET 

 

 

ADRESİ:

SURURİ MAHALLESİ , KATIRCIOĞLU SOKAK , YILDIZ HAN

NO:9 KAT:2  YEŞİLDİREK-FATİH/İSTANBUL

 

 

 

TELEFON:

 

FAX:

 

E-MAİL: İ[email protected]İ.NET

 

MADDE  – 4 ALICI (TÜKETİCİ) BİLGİLERİ

ADI/SOYADI/UNVANI:

 

ADRESİ:

 

TELEFON:

 

E-MAİL:

 

MADDE  – 5 SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

MALIN / ÜRÜNÜN / HİZMETİN TÜRÜ, MİKTARI, MARKA/MODELİ, RENGİ ADEDİ, SATIŞ BEDELİ, ÖDEME ŞEKLİ, AŞAĞIDA BELİRTİLDİĞİ GİBİDİR:

 

SÖZLEŞME TARİHİ:

 

ÜRÜNÜN TESLİM TARİHİ:

 

TESLİM MASRAFLARININ TUTARI :

 

MAL/ÜRÜN/HİZMET TÜRÜ, MİKTARI, MARKA/MODEL:

 

PEŞİN SATIŞ FİYATI (VERGİLER DAHİL):

 

MADDE  – 6 GENEL HÜKÜMLER

 

6.1       ALICI, MADDE 5'TE BELİRTİLEN SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TEMEL NİTELİKLERİ, SATIŞ FİYATI VE ÖDEME ŞEKLİ İLE TESLİMATA İLİŞKİN TÜM ÖN BİLGİLERİ OKUYUP BİLGİ SAHİBİ OLDUĞUNU VE ELEKTRONİK ORTAMDA GEREKLİ TEYİDİ VERDİĞİNİ BEYAN EDER.

 

6.2       SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, YASAL 30 GÜNLÜK SÜREYİ AŞMAMAK KOŞULU İLE HER BİR ÜRÜN İÇİN ALICI'NIN YERLEŞİM YERİNİN UZAKLIĞINA BAĞLI OLARAK ÖN BİLGİLER İÇİNDE AÇIKLANAN SÜRE İÇİNDE ALICI VEYA GÖSTERDİĞİ ADRESTEKİ KİŞİ/KURULUŞA TESLİM EDİLİR. BU SÜRE TÜKETİCİYE YAZILI OLARAK BİLDİRİLMEK KOŞULUYLA EN FAZLA 10 GÜN UZATILABİLİR.

 

6.3       SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ALICI'DAN BAŞKA BİR KİŞİ/KURULUŞA TESLİM EDİLECEK İSE, TESLİM EDİLECEK KİŞİ/KURULUŞUN TESLİMATI KABUL ETMEMESİNDEN SATICI SORUMLU TUTULAMAZ.

 

6.4       SATICI, SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN SAĞLAM, EKSİKSİZ, SİPARİŞTE BELİRTİLEN NİTELİKLERE UYGUN OLARAK TESLİM EDİLMESİNDEN SORUMLUDUR. HAKLI BİR SEBEBE DAYANMAK ŞARTIYLA SATICI, SÖZLEŞMEDEN DOĞAN İFA YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜN SÜRESİ DOLMADAN, SATICI’YA EŞİT KALİTE VE FİYATTA MAL VEYA HİZMET TEDARİK EDEBİLİR.

 

6.5       SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TESLİMATI İÇİN İŞ BU SÖZLEŞMENİN ELEKTRONİK ORTAMDA TEYİT EDİLMESİ VE SÖZLEŞME KONUSU SİPARİŞİN BEDELİNİN ÖDENMESİ ŞARTTIR. HERHANGİ BİR NEDENLE ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ VEYA BANKA KAYITLARINDA İPTAL EDİLİR İSE, SATICI ÜRÜN TESLİMİ YÜKÜMLÜLÜĞÜNDEN KURTULMUŞ KABUL EDİLİR.

 

6.6       SATICI MÜCBİR SEBEPLER VEYA NAKLİYEYİ ENGELLEYEN HAVA MUHALEFETİ, ULAŞIMIN KESİLMESİ GİBİ OLAĞANÜSTÜ DURUMLAR NEDENİYLE SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜ SÜRESİ İÇİNDE TESLİM EDEMEZ İSE, DURUMU ALICI'YA BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU TAKDİRDE ALICI SİPARİŞİN İPTAL EDİLMESİNİ, SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN VARSA EMSALİ İLE DEĞİŞTİRİLMESİNİ VE/VEYA TESLİMAT SÜRESİNİN ENGELLEYİCİ DURUMUN ORTADAN KALKMASINA KADAR ERTELENMESİ HAKLARINDAN BİRİNİ KULLANABİLİR.

 

ALICI'NIN SİPARİŞİ İPTAL ETMESİ HALİNDE ÖDEDİĞİ TUTAR 10 GÜN İÇİNDE KENDİSİNE İADE EDİLİR.

 

6.7       ALICI'NIN İŞ BU SÖZLEŞMEDEKİ ÖDEME YÜKÜMÜNÜN HERHANGİ BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞMEMESİ HALİNDE SATICI, TAHSİL EDİLEMEDİĞİ ÜRÜN BEDELİNİ, ÜRÜNÜN TESLİM GÜNÜNDEKİ FİYATI ÜZERİNDEN VE SÖZLEŞMEDE ÖNGÖRÜLEN FAİZ ORANLARI ÜZERİNDEN İŞLETİLECEK FAİZİ İLE BİRLİKTE TAHSİLİ AMACIYLA İCRA TAKİBİ BAŞLATILABİLİR, ALACAK DAVASI AÇILABİLİR VE DİĞER HUKUKİ YOLLARA BAŞVURABİLİR.

MADDE  – 7 CAYMA HAKKI

 

MESAFELİ SÖZLEŞMELERE DAİR YÖNETMELİK’İN İLGİLİ HÜKÜMLERİ UYARINCA;

 

7.1       TÜKETİCİ; İÇ GİYİM VE BUNA BENZER HİJYENİKLİ ÜRÜNLER HARİÇ, MAL SATIŞINA İLİŞKİN MESAFELİ SÖZLEŞMELERDE, MALI TESLİM ALDIĞI TARİHTEN İTİBAREN YEDİ GÜN İÇERİSİNDE HERHANGİ BİR GEREKÇE GÖSTERMEKSİZİN VE CEZAİ ŞART ÖDEMEKSİZİN SÖZLEŞMEDEN CAYMA HAKKINA SAHİPTİR. CAYMA HAKKININ KULLANILDIĞINA DAİR BİLDİRİMİN BU SÜRE İÇİNDE YAZILI OLARAK VEYA BİR SÜREKLİ VERİ TAŞIYICISIYLA BİLDİRİLMESİ YETERLİDİR. KARGO MASRAFLARI ALICIYA AİTTİR.

 

7.2       TARAFLARCA AKSİ KARARLAŞTIRILMADIĞI TAKDİRDE, TÜKETİCİN İSTEKLERİ VEYA AÇIKÇA TÜKETİCİNİN KİŞİSEL İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA HAZIRLANAN, NİTELİĞİ İTİBARİ İLE GERİ GÖNDERİLMEYE ELVERİŞLİ OLMAYAN VE ÇABUK BOZULMA TEHLİKESİ OLAN VEYA SON KULLANMA TARİHİ GEÇME İHTİMALİ OLAN MALLARIN TESLİMİNE İLİŞKİN SÖZLEŞMELERDE TÜKETİCİNİN CAYMA HAKKI YOKTUR.

 

7.3       TÜKETİCİNİN CAYMA HAKKINI KULLANMASI HALİNDE SATICI VEYA SAĞLAYICI, CAYMA BİLDİRİMİNİN KENDİSİNE ULAŞTIĞI TARİHTEN İTİBAREN EN GEÇ ON GÜN İÇERİSİNDE ALMIŞ OLDUĞU TOPLAM BEDELİ VE TÜKETİCİYİ BORÇ ALTINA SOKAN HER TÜRLÜ BELGEYİ TÜKETİCİYE HİÇBİR MASRAF YÜKLEMEKSİZİN İADE ETMEK VE YİRMİ GÜN İÇERİSİNDE DE MALI GERİ ALMAKLA YÜKÜMLÜDÜR.

 

7.4       TESLİM ALINMIŞ OLAN MALIN DEĞERİNİN AZALMASI VEYA İADEYİ İMKANSIZ KILAN BİR NEDENİN VARLIĞI CAYMA HAKKININ KULLANILMASINA ENGEL DEĞİLDİR. ANCAK DEĞER AZALMASI VEYA İADENİN İMKANSIZLAŞMASI TÜKETİCİNİN KUSURUNDAN KAYNAKLANIYORSA SATICIYA MALIN DEĞERİNİ YA DA DEĞERİNDEKİ AZALMAYI TAZMİN ETMESİ GEREKİR. MALIN MUTAT KULLANIMI SEBEBİYLE MEYDANA GELEN DEĞİŞİKLİK VE BOZULMALAR DEĞER AZALMASI SAYILMAZ.

 

7.5    ERKEK VE BAYAN KÜLOT ÜRÜNLERİNDE, SÜTYEN TAKIMLARINDA  DEĞİŞİM VE  İADE  KABUL EDİLMEZ

 

7.6     TÜKETİCİNİN 1 ÜRÜNÜ ÜST ÜSTE 2 KEZ DEĞİŞTİRME HAKKI YOKTUR.

7,7   İNDİRİM  KATEGORİSİNDEN   ALINAN  ÜRÜNLER  RENK VE BEDEN  OLARAK  BİLİNDİĞİ İÇİN  SİPARİŞ  VEREN  MÜŞTERİ  CAYMA HAKKINA  SAHİPTİR. BEDEN DEĞİŞİKLİĞİ TALEP EDİLEMEZ ANCAK  İADE  HAKKI SAKLIDIR.

7,8   FANTAZİ  ÜRÜNLERİN HİÇBİR  KALEMİNDE  DEĞİŞİM VE  İADE TALEBİNDE  BULUNULAMAZ  . 
 

MADDE  – 8 YETKİLİ MAHKEME

 

İŞBU SÖZLEŞMEDEN DOLAYI HER TÜRLÜ ŞİKAYET VE İTİRAZLAR, GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI’NCA HER YIL ARALIK AYINDA BELİRLENEN PARASAL SINIRLARA GÖRE ALICI’NIN VEYA SATICI’NIN İKAMETGAHININ BULUNDUĞU YERDEKİ TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ’NE VEYA TÜKETİCİ MAHKEMESİ’NE YAPILABİLECEKTİR.